VERİ GİZLİLİĞİ VE KİŞİSEL VERİLER

Kişisel verilerinize yönelik, bizimle iletişime geçtiğinizde bize güvenebilirsiniz. Bu Gizlilik Sözleşmesi, sizin ne tür ve neden veri topladığımız ile birlikte bu veriyi neden kullandığımızı anlamanız için size yardımcı olacaktır.

BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş. kişisel verilerin korunması konusunun özellikle dijital ekonomiye geçtiğimiz dönemde öneminin farkındadır.

Müşterilerimize ve tedarikçilerimize en iyi hizmeti, güvenilir veri koruma politikası çerçevesinde sunmayı taahhüt ediyoruz. Sizinle olan ilişkimize önem vererek, taahhütlerimizi resmileştirmeye karar verdik.

Şirketimiz tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkte yer alan BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş.’ nin Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikası’ ndan ulaşabilirsiniz.

Müşterilerimiz için Aydınlatma Bildirim Metni için tıklayınız.

Tedarikçilerimiz için Aydınlatma Bildirim Metni için tıklayınız.

Çerezlerimiz için Aydımlatma Bildirim Metni için tıklayınız.

Önceliklerimiz

 • Gizlilik

Müşterilerimizin kişisel verilerinin gizli olduğunu ve kanuni bir sebep olmadığı sürece açıklanmayacağını taahhüt ediyoruz.      

 • Yükümlülük

Veri kontrolör ve işleyici sorumluluğumuz kapsamında, kişisel verilerinizin özel koruma ile yönetilmesi gerektiğini biliyoruz. Haklarınızı savunmanıza izin veren gerekli  prosedür ve çözümleri  yerine getirme görevimiz bulunmaktadır.

Kişiye Özel Koruma

 Kişisel verilerinizi gayrimeşru, tesadüfi veya yetkisiz erişim ile açıklanması ve kaybedilmesine yönelik teknik ve organizasyonel  tedbirlerle uygun koruma sağlayacağımızı taahhüt ediyoruz. 

 • Hızlı Çözüm

 Kişisel verileriniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınız süre içerisinde, en hızlı süre içerisinde sizi etkileyebilecek meseleleri önleyebileceğimizi taahhüt ediyoruz.

KİŞİSEL VERİNİZ VE BİZ

Hangi Bilgileri Alıyoruz

 • Bizimle iletişime geçtiğiniz veya herhangi bir bilgi veya hizmet talep ettiğinizde kişisel bilgileriniz
 • Web sitemiz üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemleriniz ile ilgili veriler (çerezler)
 • İştirak ve sözleşmeli iş ortaklarımız ile paylaştığınız veriler

Nasıl Kullanıyoruz

Topladığımız kişisel verilerinizi sizlere daha iyi hizmet ve yeni çözüm önerileri sunmak veya faaliyetlerinizle ilgili talep ettiğiniz ya da ilginizi çekebilecek konularda sizinle iletişime geçebilmek gibi sözleşmesel veya hukuki birçok farklı amaçla kullanabiliriz.

Neden Paylaşıyoruz

Verilerinizi aşağıdaki sebeplerle paylaşabiliriz:

 • Şirketimiz dışında, veri işleme faaliyetleri için grup şirketlerimiz veya güvenilir diğer taraflarla
 • Hukuki nedenlerle
 • Uluslararası bir aktarımın korunması ile alakalı

Güvenliğini Nasıl Sağlıyoruz

 • Verilerinizi, teknik ve organizasyonel tedbirlerle koruyoruz
 • Kişisel verileriniz ile ilgili herhangi bir olay olduğunda size bilgi veriyoruz
 • Kişisel verilerinize erişimi, bu verilere makul olarak erişmesi gerekli olan personelimiz, grup şirketlerimiz veya işbirliği içinde olduğumuz çözüm ortaklarımızla sınırlıyoruz.

Ne Kadar Süre ile Saklıyoruz

Kişisel verilerinizi, sizinle ilişkimizin devam ettiği süre ve yasal düzenlemelere uymak için gereken süre boyunca saklayacağız.

HAKLARINIZ

Unutulma / Silme Hakkı

Sizin hakkınızda tuttuğumuz kişisel verinin, bu verinin gereksiz olması, işlenmesinin hukuka aykırı olması veya işleme ilişkin onayınızı geri çekmeniz (mümkünse) halinde

Erişim Hakkı

BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş.’nin sizinle ilgili tuttuğu kişisel verilerin bir kopyasını talep edebilirsiniz.

Veri İşleme Faaliyetini Sınırlandırma / İtiraz Hakkı

İşlenmesine rıza verdiğiniz kişisel verilerinizin işlenmesini durdurmamızı isteyebilirsiniz.

Düzeltme Hakkı

Sizin hakkında tuttuğumuz herhangi bir verinin yanlış olması halinde bunun düzeltilmesini isteyebilirsiniz.

Otomatik karar alma süreçlerinden çıkarılmayı talep etme hakkı

Eğer bir karar yalnızca otomatik bir süreçten doğuyorsa ve bu karar sizi önemli ölçüde etkiliyorsa, görüşünüzü bildrime ve bu karara itiraz etme hakkına sahipsiniz. Ayrıca bu kararın verilmesinde kullanılan kıstaslara da erişme hakkınız bulunmaktadır.
Kredi risk değerlendirme ve kredi kabul aracı olarak skorlama ve Otmatik Onay Matrisi (DMM) kullandığımızı bilmenizi isteriz. Bu, finansmanınız için meşru bir süreçtir. Hakkınızda verilecek herhangi bir olumsuz karar, şirketimizin bir personeli tarafından sistematik olarak teyit edildiğinden bu sistem tam anlamıyla bir otomatik karar alma süreci değildir; bu nedenle de otomatik karar alma süreçlerinden çıkarılmayı talep etme hakkınızın yerine getirilmesini gerektirmez.

HAKLARINIZIN KULLANIMI

Kişisel verilerinize yönelik herhangi bir talep için kvktalepyonetimi@tr.bnpparibas.com adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

DİĞER BİLGİLER