TARİHÇE

BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş. BNP Paribas Leasing Solutions iştiraki olarak Türkiye’de yatırımların finansmanına aracılık etmektedir. 2011 yılında bünyesinde bulunan iki şirketi (Fortis Leasing – TEB Leasing) birleştirerek banka müşterilerine ve satıcı firmalar aracılığı ile gelen müşterilere özel finansal çözümler sunmaktadır. BNP Paribas Leasing Solutions grubunun yurtdışındaki satıcılar ile oluşturduğu sinerji ve Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB A.Ş.)’nin yurtiçinde yaygın, güçlü şube ağı sayesinde hizmetlerini geniş kesimlere ulaştırabilmektedir.
2005 yılında BNP Paribas Leasing Solutions ve TEB Leasing arasında işbirliği sözleşmesi imzalanmıştır. 2009 yılında ise Fortis Leasing, BNP Paribas Leasing Solutions tarafından satın alınmıştır. 2011 yılının Haziran ayında 2 şirket BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş. çatısı altında birleşmiştir.

Avrupa lideri olan BNP Paribas Leasing Solutions 70 yılı aşkın tecrübesiyle 21 ülkede küçük/orta ölçekli girişimcilerden, çok uluslu şirketlere kadar birbirinden farklı yatırımlara finansal çözümler sağlamaktadır.

BNP Paribas Leasing Solutions, Türkiye’de 15 Temmuz 2011 tarihinde Fortis Finansal Kiralama A.Ş. ve TEB Finansal Kiralama A.Ş. birleşmesi ile kurulan, grup firması, BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş. tarafından temsil edilmektedir.

 

Daha fazla bilgi ya da diğer sorularınız için Leasing-Hizmet@tr.bnpparibas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

HABERLER & ORGANİZASYONLAR

DİĞER SORULARINIZ ?