- Haberler

Genel Müdürümüz Sibel Alyar Profi Traktör Dergisinde Tarım Sektörüyle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

BNP Paribas Finansal Kiralama, Türkiye’de TEB iştiraki olarak 2010 yılından bu yana hizmet veriyor ve 20 ülkede 14 milyar Euro değerinde yıllık iş hacmiyle Avrupa’da ekipman finansmanında lider BNP Paribas Leasing Solutions’un grup şirketi olarak faaliyet gösteriyor. “Türkiye’nin En Beğenilen Leasing Şirketi” seçilen BNP Paribas Finansal Kiralama, ana ortağının 70 yıldır süregelen tarım alanındaki sektör tecrübesinden de faydalanarak bu alanı öncelikli sektör olarak belirledi. Hasat dönemini de kapsayan geniş bir hizmet politikasına sahip olduklarını belirten BNP Paribas Finansal Kiralama Genel Müdürü Sibel Alyar, sundukları avantajlı hizmetler hakkında önemli bilgiler verdi.

“Tarım sektörü, uzman bakış açısıyla gelişmeyi sürdürüyor”

BNP Paribas Finansal Kiralama Genel Müdürü Sibel Alyar, tarım ekipmanları finansmanında öncü bir konumda olduklarını dile getirdi. Alyar, “Tarımın uzmanlık isteyen bir alan olduğunu biliyoruz. Bu sektörde uzun zamandır faaliyet göstermemiz ve global ölçekte anlaşmalarımızın olduğu iş ortaklarıyla Türkiye’de uzun yıllardır çalışıyor olmamız, sunduğumuz hizmetin en önemli avantajları arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki geniş bölge ağımız ve uzman kadromuzla da çiftçilerimizin ve iş ortaklarımızın ihtiyaç duydukları her an yanlarında oluyor, hasat dönemlerine uygun esnek ödeme planları oluşturarak ülkemiz için çok önemli olan bu sektörü desteklemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı

  1. “Sürdürülebilir tarıma yatırım yapıyoruz”

    Türkiye’nin tarım sektöründe sürdürülebilir bir dönüşüm sürecinden geçtiğine dikkat çeken Alyar sözlerine şu şekilde devam etti: “Geçen yıl tarım ekipmanlarında yeni Faz 5 egzoz emisyonuna sahip çevreci motorlara geçiş, düşük karbon salımının yanı sıra iklim değişikliği ile mücadele konusunda da önemli bir adım oldu. Sürdürülebilir bir çevre için sorumluluklarının farkında olan şirketimiz, geçen yıl TurSEFF programına katılarak yeşil projelere finansman sağlayan 8 anlaşmalı kurumdan biri oldu. Dijitalleşme ve çevreci teknolojilerle birlikte tarımın daha yeşil ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru evrildiğini görmekten büyük heyecan duyuyoruz. Sürdürülebilir tarımın geleceğine olan güçlü inancımızla çiftçilerimize ve sektöre değer katmaya devam edeceğiz.”

  1. “Geliştirilen dijital uygulamalar, aktif bir şekilde kullanılıyor”

    Sadece finansman sağlayarak değil aynı zamanda müşterilerine ve iş ortaklarına da dijital uygulamalar sağlayarak sektörde öncü olmayı hedeflediklerine dikkat çeken Alyar, Lease Offer Mobile uygulaması ve 2022 yılında hayata geçen Leasing Cepte ile sektörde dijitalleşme konusundaki liderliklerini sürdürdüklerini ifade etti. Alyar, “Lease Offer Mobile uygulamamız sayesinde, iş ortaklarımızın satış süreçlerini hızlandırıyoruz, Leasing Cepte uygulaması ile de müşterilerimize ihtiyaç duydukları hizmetleri mobil olarak kolayca alabilmelerine olanak sağlıyoruz. 2016 yılında müşterilerimiz için geliştirilen web platformumuz Online İşlem Merkezi’nin genişletilmiş mobil versiyonu olan Leasing Cepte’yi 2022 yılında hayata geçirmiştik. Leasing Cepte ile başvuru talebi alınmasını, tüm operasyonel sürecin ve bilgi-belge ihtiyacının mobil uygulama üzerinden karşılanmasını sağlıyoruz. Uygulamada ayrıca ikinci el ekipmanlar görüntülenebiliyor ve online teklif alınabiliyor. Bu sayede çiftçilerimizin cep telefonlarından diledikleri yerde online olarak leasing hizmeti alabilmesini sağlıyoruz. Müşterilerimiz tarafından oldukça rağbet gören uygulamamız şu ana kadar yaklaşık 4 bin müşterimiz tarafından aktif olarak kullanılıyor. BNP Paribas Finansal Kiralama olarak, tarım dahil olmak üzere tüm sektörlerde müşteri deneyimini ve sürdürülebilirliği ön planda tutacağız, dijitalleşmenin geleceğini şekillendirmeye devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.